کیسه کود

کیسه کود

یکی از فرآورده‌های مهم و کاربردی در صنعت کشاورزی که باعث رشد و نمو گیاهان می‌شود کودها و سموم است. کودها به صورت طبیعی و مصنوعی به تقویت خاک و رشد گیاهان کمک می‌کنند در مقابل سودمندی کودها، مضراتی هم برای انسان به وجود می‌آورند این نکته اهمیت بسزایی دارد و به این نتیجه می‌رسیم که برای انتقال این فرآورده از کارخانه‌ی تولیدی به مزارع کشاورزی باید از بسته‌بندی استفاده شود تا با جابجابی کودها کمترین آسیب به بشریت وارد شود.

کیسه کود
کیسه کود

ویژگی‌های کیسه کود

قابل ذکر است که بسته‌بندی و استفاده از کیسه‌ای مناسب برای حمل و نقل کود و سم حائز اهمیت می‌باشد. بسته‌بندی شیک، با کیفیت و ظاهری زیبا تبلیغ هر محصولی را هم نشان‌دار می‌کند و در ضمن برای کودها و سموم کیسه‌هایی لازم است که ویژگی‌های خاصی داشته باشند. در اینجا با بررسی این ویژگی‌های خاص انتخاب بهتری خواهیم داشت.

مقاومت کیسه کود

کود‌ها و سموم در کشاورزی به مقدار زیاد یا بهتر است بگوییم با وزن بالا مورد استفاده و حمل و نقل قرار می‌گیرند. به همین جهت بسته‌بندی مناسب و کیفیت آن برای متقاضیان این محصولات بسیار مهم است. برای بسته‌بندی باید از کیسه‌ای که تار و پود محکم و جنس پلاستیک مقاومی داشته باشد استفاده کرد کیسه‌های کود در انواع طرح و جنس و با دوخت‌های متفاوت تولید می‌شوند. طراحان کیسه کود تلاش کردند با دسته دار تولید کردن حمل و نقل آنها را راحت‌تر کنند.

دوخت کیسه‌های کود

آیا تاکنون به یک کیسه‌ی کود توجه کرده‌اید؟ کیسه‌ی کود مناسب که در اندازه‌ها و ابعاد مختلف برای وزن‌های متفاوت طراحی شده یک ویژگی منحصر به فرد دیگری هم دارد و آن نحوه‌ی دوخت کیسه است. نمی‌توان گفت تنها دلیل مقاومت کیسه‌ی کود جنس کیسه است بلکه دوخت آن می‌تواند به مقاومت کیسه‌ی کود بیفزاید.

انواع دوخت‌ها، کیسه‌هایی با فرم‌های مختلف می‌سازند که آن ها را از نظر ظاهری متنوع‌تر می‌کنند. از انواع دوخت‌های کیسه می‌توان به دوخت سه طرف دوخت، دو طرف دوخت، سه طرف کاست، بغل کاست، زیپ دار و… اشاره کرد.

ضد نور و رطوبت بودن کیسه کود

کود‌ها و سموم  در واقع در برابر رطوبت، نور، هوا و حشرات بسیار حساس هستند برای ماندگاری کودها از کیسه‌های رنگی استفاده می‌کنیم تا نور کمتری به ‌آنها وارد شود و در بعضی مواقع با چند لایه ساختن این کیسه‌ها صد در صد از ورود نور به محتویات کیسه جلوگیری می‌کنیم. بنا بر این موضوع که کود‌ها انواع مختلفی دارند پس نحوه‌ی نگهداری هر کدام و کیسه‌ی مورد استفاده برای هر یک، شرایط خاصی دارد برای مثال برخی کود‌های طبیعی باید رطوبت خود را حفظ کنند و کیسه‌ی مورد استفاده برای آنها به گونه‌ای مانع دفع رطوبت باشد. یا کود‌های شیمیایی که رطوبت و مرطوب بودن محل نگهداری آنها باعث از بین رفتن و خرابی آنها می‌شود باید در کیسه‌ای قرار گیرند که چند لایه و ضد رطوبت باشد. گونه‌ای از کودها می‌توانند زیستگاه خوبی برای حشرات باشند و باید در کیسه‌ای مخصوص نگهداری شوند تا از این موجودات در امان باشند. شرکت تولید کننده‌ کیسه‌های کود در اصفهان به تمامی این موارد توجه کرده و کاربردی‌ترین جنس مناسب با هر محصول را به شما ارائه می‌دهد.‎‌‎

انواع کیسه‌های کود

انواع مختلفی از کیسه های بسته بندی کود در بازار وجود دارند، اما در اینجا چهار نوع رایج را برای شما توضیح می‌دهیم تا در خرید، بسته به شرایط نوع کیسه را از شرکت ما انتخاب کنید.

  • کیسه‌های پلی اتیلن: این کیسه‌ها از پلی اتیلن که رایج ترین نوع پلاستیکی است که امروزه بیشتر مورد استفاده قرار گرفته ساخته شده اند. این کیسه‌ها سبک وزن و با دوام هستند و همچنین می‌توانند با گرافیکی بالا و درعین حال کیفیت بالا چاپ شوند این نوع کیسه در اندازه‌ها، سبک‌ها و طرح‌های مختلف تولید می‌شود.
  • کیسه های پلی پروپیلن: جنس این کیسه‌ها از نوع بافته شده است که این ساختار باعث می‌شود آنها قوی و مقاوم در برابر آب یا به بیانی دیگر ضد آب باشند و برای کسانی که محصول را در محیط‌های مرطوب ذخیره می‌کنند ایده‌آل است و اگر برای تولید در تعداد بالا این کیسه را می‌خواهید نسبت به بقیه کیسه‌ها مقرون و به صرفه‌تر است.
  • کیسه‌های کاغذی: اگر دنبال یک کیسه که سازگار با محیط‌زیست می‌گردید کیسه‌های کاغذی بهترین گزینه هستند آنها قابل تجزیه زیستی بوده و می‌توانند بازیافت شوند، که به یک انتخاب عالی برای خریداران آگاه از محیط‌زیست تبدیل می‌شوند.
  • کیسه‌های انعطاف‌پذیر: در این کیسه از مواد منعطف مانند ورقه‌های پلاستیکی برای بسته بندی استفاده شده و با این حال می توان گفت این کیسه‌ها یک‌بار مصرف بوده و سبک وزن، با دوام و مقاوم در برابر رطوبت و سایر عوامل محیطی هستند و بیشتر برای کود‌هایی با حجم کم و قابل استفاده برای گلخانه‌ها مناسب هستند.

قیمت کیسه کود

شما می‌توانید انواع کیسه را از گروه تولیدی آپادانا خریداری کنید. در فروشگاه ما برای خرید تنوع زیادی وجود دارد و به راحتی با سفارش کیسه، که تمام جزئیات و اطلاعات آن بر اساس سلیقه خودتان است بدون اتلاف وقت کیسه‌ای زیبا و مقاوم داشته باشید.

با تماس و مشاوره گرفتن از تیم ما برای خرید کیسه کود بسته بر نوع کیفیت، جنس کیسه و مقداری که کود را در خود جای‌ می‌دهد قیمتی به شما ارائه می‌شود. البته که شما برای خرید باید موقعیت مکانی خود را در نظر بگیرید و ما کیسه‌ای متناسب به شما معرفی می‌کنیم.

قیمت کیسه کود
قیمت کیسه کود

خرید کیسه کود

در صنعت کشاورزی تقاضا برای بسته‌بندی‌های قابل استفاده مجدد برای محصولات در حال افزایش است. گروه تولیدی آپادانا به مشتریان خود کیسه‌های کود با قابلیت استفاده مجدد و سهولت در بسته‌بندی، ذخیره‌سازی و حمل و نقل آسان محصول را ارائه می‌دهد.

با توجه به اینکه امروزه مهم‌ترین فعالیت کشاورزی است برای رونق کار خود باید کیسه‌هایی برای ذخیره کود داشته باشید که موجب ضرر رسیدن به شما و خرید مجدد کود نشود. با اعتماد به ما کیسه‌های کود مناسب خود را خریداری کرده و با هزینه یک باره برای خرید کیسه‌هایی با دوام با اطمینان کود‌ها را استفاده و نگهداری کنید.